Jak je vůbec možné, že peníze nikdy nespí?

Svět je neustále v pohybu. A protože peníze vždy byly a vždy budou to, co hýbe světem, je důležité umět s nimi správně zacházet. Když se to člověk naučí, může je začít snadno využívat. To by chtěli všichni, ale málokdo ví, jak přesně na to. Pokud už nechcete být sluhou svých peněz, ale jejich pánem, jste tu naprosto správně.

Proč projekt vznikl?

Při rozhovorech s lidmi kolem mě jsem zjistil, že přestože by spousta z nich chtěla přijít na kloub hospodaření s penězi a investování, skoro nikdo si není jistý, jak to chytnout za správný konec. Rozhodl jsem se proto vytvořit web, kde každý, kdo má zájem převzít kontrolu nad svými penězi najde všechny potřebné informace na jednom místě.

Co se tu dozvíte?

Na stránkách pravidelně vychází tipy o správném hospodaření s penězi, zprávy o nejvhodnějších investičních možnostech, ucelené návody o tom, jak správně postupovat, ale i rady, čemu se naopak vyvarovat.

Jak to celé funguje?

Web je rozdělený do tří kategorií, podle toho, s čím zrovna potřebujete poradit. Pokud tápete, začněte v sekci pro zelenáče. Jestli už máte nějaké zkušenosti, a chcete se ponořit do hlubin financí, přejděte na část pro investory. A v případě, že se vám to zdá celé podezřelé, a chtěli byste raději ještě více informací, klikněte na oddíl pro skeptiky.

A kdo jsem já?

Jmenuji se David a jsem autorem tohoto projektu.

Mým cílem je naučit (nejen) mladé lidi hospodařit se svými penězi tak, aby se v životě vyhnuli finančním problémům, ale aby se naopak naučili využívat celý potenciál svých tvrdě vydělaných peněz. 

Financím se věnuji už od mládí, a proto jsem je taky vystudoval na vysoké škole. Vždy mě zajímalo, jak zařídit, abych vydělával, i když zrovna nejsem v práci. Teď už to vím, a chci to naučit i ostatní. Narozdíl od mnoha ostatních se vám nic nesnažím prodat, ale pouze kamarádsky poradit, jak na to.